ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5361 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jesus Christ Superstar na DVD

0 Redakce 11.10.2010

V letošním roce, kdy se na prkna pražského Karlínského divadla vrací jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob Jesus Christ Superstar, přichází na trh ojedinělý záznam pardubického vystoupení Jesus na turné z roku 2003.

Netradiční koncertní podobu slavného muzikálu Andrewa Lloyda Webera a Tima Rice připravil a nastudoval dirigent a skladatel Ota Balage. Během více než stominutového koncertu se představil Kamil Střihavka coby představitel Ježíše , Athina Langoská a Renáta Podlipná v roli Máří Magdaleny, Dan Bárta jako Jidáš, Aleš Brichta coby Pilát a další.

Zvláštními hosty koncertu byli Dara Rolins, Tonya Graves a Jiří Korn & 4TET, kteří připravili skladby z muzikálu ve vlastních úpravách. Scénografická složka je dílem Šimona Cabana a režie se ujal Zdeněk Suchý.

Muzikál Jesus Christ Superstar, který do češtiny přebásnil Michael Prostějovský, dosáhl 1 288 repríz a v Praze ho zhlédlo 850 tisíc diváků. Pět let po ukončení série muzikálových vystoupení Ježís znovu zabodoval u českého publika.

tz