ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30408 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jelen vstupuje do další etapy. Nové album představí v neděli

0 jsk 8.4.2021

Kapela Jelen se v posledních letech vypracovala mezi nejžádanější jména české hudební scény. S novou řadovou deskou Věci a sny přichází bezmála po pěti letech, během nichž se prezentovala hlavně na koncertních pódiích. Fanoušci na ambiciózní novince nepřijdou o osobitý rukopis, dostanou ho však tentokrát ve svěžím současném pojetí. Nové album Věci a sny vrhá na tvorbu jedné z nejpopulárnějších českých skupin zcela nové světlo. Vychází 16. dubna u vydavatelství SinglTon. Kapela Jelen nové album pokřtí naživo v rámci online koncertu, který se uskuteční v neděli 11. dubna.

Třetí deskou zahajuje skupina novou etapu své existence. Na předešlých albech se často obracela ke kořenům hudby, která ji formovala, čímž definovala svůj dosud typický folk-rockový zvuk. Hity Magdaléna, Jelen, Co bylo dál? nebo Klidná jako voda si zamilovaly celé generace fanoušků.

Předloňskou „tribute“ nahrávkou Půlnoční vlak Michala Tučného, vydanou na počest svého velkého vzoru, se však pomyslný kruh uzavřel. Nyní přichází formace s modernějším pojetím svých písní – avšak nikoli na úkor svébytné slovní poetiky, která je pro Jelena příznačná.

„Vzhledem k pandemii se nám nečekaně vytvořil časový prostor, který jsme se rozhodli využít k dopracování a k natáčení nových písní. Myslíme si, že žánrům, které nás inspirovaly, jsme už dostatečně splatili dluh. Jsme starší a zkušenější, ale tvůrčí energie máme víc než kdykoliv předtím. Cítíme, že nastal čas se vrátit do současnosti. Soundem kapely, ale i obsahem našich písní,“ říká zpěvák Jindra Polák.

Čerstvý impuls v tvorbě party, která si své renomé vydobyla zejména koncertní energií, odráží také nový člen sestavy – bubeník Vítek Polák. Moderní zvuk alba Věci a sny předeslal již loni v říjnu první singl Jediný, co chci, který se rychle zařadil k nejhranějším hitům českého rádiového éteru.

Nové písně vznikaly hned ve třech studiích, která kapela označuje jako „producentská centra“. Kromě studia Jindry Poláka v jižních Čechách a RePrague ostříleného Martina Ledviny se novinky rodily také na severu Moravy pod dohledem stále žádanějšího producenta Honzy Balcárka alias Johnyho Rainbowa.

(foto: Radek Kudláček)

Tagy: ,