ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7842 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jedinečný vhled do fungování královské rodiny v románu Královská guvernantka

0 jsk 28.11.2022

Působivý příběh Marion Crawfordové, královské guvernantky Alžběty II., přinese kniha spisovatelky Tessy Arlen (na snímku).

Emotivní vyprávění o boji mezi povinností vůči panovníkovi a povinností vůči vlastnímu srdci vychází v nakladatelství Moba pod názvem Královská guvernantka – Ve službách královny. Do češtiny ho z originálu In Royal Service to the Queen přeložila Anna Rybníčková.

Píše se rok 1931 a mladičká Marion Crawfordová se vydává na svou zatím nejdelší cestu. Z drsného Skotska ji vlak odveze do královského sídla Royal Lodge, kde má celé léto sloužit jako guvernantka dvou mladých princezen, Lilibet a Margaret Windsorových. Marion se brzy stane nedílnou součástí královské rodiny a princezny si ji doslova zamilují.

A tak místo pár měsíců nakonec zůstane dlouhých šestnáct let. Společně prožívají divoké turbulence dvacátého století, nečekanou abdikaci i vzlety a pády první skutečné lásky. Když se půvabná Lilibet zamiluje, Marion jako jediná věří, by řecký princ Filip mohl být vhodným manželem budoucí britské panovnice. Sama se však bude muset brzy rozhodnout mezi láskou a loajalitou ke královské rodině.