ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4877 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jeden svět představil program

0 jsk 6.3.2024

Filmový festival Jeden svět ve svém programu každoročně upozorňuje na desítky příběhů o lidských právech a jejich porušování i statečných činech lidí kolem nás. Ať už jde o změny klimatu, svobodu slova, nezávislou justici, identity, nebo vztahy, informovat o tématech promítaných filmů je v současnosti důležitější než kdy dříve.

Festival letos představí devadesát šest celovečerních filmů a deset snímků ve virtuální realitě. Nabídne také debatní program s hosty a hostkami z celého světa nebo krátké filmy pro děti. Dvacátý šestý ročník Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět se uskuteční od 20. března do 21. dubna 2024 v osmačtyřiceti městech v celém Česku.

Zahajovací ceremoniál dvacátého šestého ročníku Jednoho světa proběhne večer 19. března v Pražské křižovatce. Jeho součástí bude předání lidskoprávního ocenění Homo Homini. Letošním laureátem je redakce Abzas Media (na snímku), patřící mezi nejvýznamnější nezávislá ázerbájdžánská online média, referující o stavu politiky, lidských práv i korupci v tamních státních institucích. Ocenění na slavnostním zahájení za novináře a novinářky, včetně spoluzakladatele redakce Ulviho Hasanliho nebo šéfredaktorky Sevinj Vagifgizi, které režim uvěznil, převezme nová šéfredaktorka Leyla Mustafayeva, působící v exilu.