ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11496 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jean Reno v hlavní roli nového filmu Můj kamarád tučňák

0 jsk 4.7.2024

V květnu 2011 rybář João Pereira De Souza na pláži Ilha Grade nedaleko Ria de Janeira narazil na osamělého mladého tučňáka magellanského, který se dostal do ropné skvrny a pod vrstvou husté toxické břečky se téměř udusil. João se rozhodl zoufalé zvíře zachránit. Netušil, že tím začíná psát mimořádně emotivní příběh, který dojme celý svět a který se dostane až na plátna kin.

Nový rodinný film Můj kamarád tučňák o odvaze, soucitu, kouzlu oceánu, síle přírody a přátelství od 15. srpna osvěží prázdninovou nabídku v českých kinech. V hlavní roli rybáře Joãoa exceluje Jean Reno.

Samotářský rybář João (Jean Reno) se po osobní tragédii uzavře před lidmi. Když však objeví tučňáka, který osaměle plave oceánem pokrytý ropou, jeho prvním instinktem je pomoci mu. Navzdory obavám své manželky Marie (Adriana Barraza) přinese mořského ptáka domů a vyléčí ho.

Tučňákovi dá jméno DinDim a po letech opět pocítí radost a také překvapení, jak nečekaně silné pouto mezi nimi vzniká. Když DinDim náhle zmizí zpět do oceánu, João nevěří, že by svého přítele ještě někdy viděl. Tisíce mil daleko DinDim žije ve společenství s dalšími tučňáky, ale rozhodne se využít své jedinečné schopnosti podobné GPS a vydá se na cestu zpět do místa, které považuje za svůj domov.

Tagy: ,