ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8556 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jazz Dock Orchestra vydává své první album

0 jsk 19.9.2023

Album Tonight je první nahrávkou domovského big bandu oblíbeného pražského jazzového klubu Jazz Dock, který zde již od ledna 2018 vystupuje každé třetí pondělí v měsíci. Přináší živou nahrávku ze dvou letošních koncertů, které se odehrály u příležitosti pátého výročí založení Jazz Dock Orchestra.

Album přináší skladby dvou jeho členů, saxofonisty a leadera orchestru Andyho Schofielda a trombonisty Jana Jiruchy. Nahrávky byly pořízeny na dvou koncertech v lednu 2023 za účasti publika, mix a mastering provedl Adam Karlík ve Studiu Sono Doupě Records.

Členskou základnu Jazz Dock Orchestra tvoří ti nejlepší z české a slovenské jazzové scény, jako například Miroslav Hloucal, Marcel Bárta, Petr Kalfus, Štěpán Janoušek, Jiří Levíček, Daniel Šoltis, Tomáš Baroš, Jan Jirucha nebo Richard Šanda; jeho uměleckým vedoucím je anglický saxofonista a skladatel Andy Schofield. Jazz Dock Orchestra si pravidelně zve ke svým vystoupením hostující osobnosti ze zahraničí, jako například Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel nebo Niels Klein. Kromě vlastních skladeb svých členů provádí repertoár složený z děl klasiků, jako jsou Duke Ellington, Bob Brookmeyer, Charles Mingus nebo Gil Evans.

Album Tonight vychází na CD a formou digitálního streamu i downloadu v běžné distribuční síti společnosti Supraphon a také přímo v e-shopu vydavatelství Animal Music. Album bude pokřtěno 16. října 2023 v Jazz Docku.