ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20599 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jay-Z použije slova z písně Nirvany

0 jsk 24.6.2013

Na chystaném albu Magna Carta Holy Grail amerického rappera Jay-Z (na snímku) budou i slova ze slavné písničky Smells Like Teen Spirit od americké grungeové Nirvany. Povolila mu to Courtney Love, vdova po frontmanovi Nirvany Kurtu Cobainovi a držitelka autorských práv na všechny skladby této kapely.

„Dovolila jsem mu použít text. Frances, naše dcera, by se ale zbláznila, kdyby to věděla,“ řekla Courtney Love portálu Huffington Post. „Jay-Z je skvělý, jsme přátelé. Nemám tím ale na mysli, že je můj nejlepší přítel, nebo tak něco…“

Jay-Z nejdříve použil slova Nirvany bez povolení. Nakonec se však celá situace vyřešila. „Použil je bez dovolení, což bylo svým způsobem velmi drzé. O obchodní stránku jsem se ale nakonec postarala, takže je to teď v pořádku,“ vysvětlila Love. Ve které skladbě slova z generační písně Nirvany budou, zatím není známo.

Jay-Z ohlásil vydání nového alba na letošní červenec. Podle amerických médií se v nových písních bude zabývat otázkou, jak zůstat sám sebou navzdory úspěchům a neúspěchům. Producenty kolekce budou Rick Rubin, Timbaland, Pharrell Williams nebo Swizz Beatz.

Zatím poslední studiové album Jay-Z se jmenuje Blueprint 3 a vyšlo v září roku 2009.