ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5508 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jasná páka vydává dvě alba současně

0 Redakce 26.2.2014

Jasná Páka v současné chvíli vydává dvě alba. První album s názvem Černá deska obsahuje nové studiové nahrávky. Na druhém albu s názvem Stará vlna s novým obsahem je záznam stejnojmenného turné z roku 2013, na němž jsou zaznamenány největší hity. Alba vyjdou společně jako 2CD.

V roce 2008 se při příležitosti zahájení provozu pražského multikulturního centra Meet Factory rozhodli zakládající členové Jasné páky Michal Ambrož a David Koller po pětadvaceti letech skupinu jednorázově obnovit. Radost ze společného hraní vyústila v reinkarnaci kapely.

Role frontmana se ujal Petr Váša. Vedle něj a zmiňovaných zakladatelů kapelu tvoří  Vladimír Zatloukal, Marta Minárik a Radovan Jelínek. Pro Jasnou páku býval příznačný doprovodný vokál dívčího dua. Nepatřil sice k intonačně nejpřesvědčivějším, přesto se však stal jednou z ochranných známek kapely, na kterou se dnes „nové holky z Páky“, Pája Táboříková a Magdalena Ambrožová Krištofeková, Ambrožova dcera, pokoušejí navázat.

Petr Váša, frontman současné staronové sestavy, nynější působení popisuje těmito slovy: „Samozřejmě jsme chtěli oživit staré pákovské pecky, naplno a s velkou radostí, ale bylo jasné, že fakt zajímavé to bude, až přijdeme s něčím novým. A protože tahle kapela byla od začátku výjimečná tím, že v ní bylo hodně autorů, dali jsme se do toho jako tvůrčí tým. Zkusili jsme po letech vyvolat ducha Páky a byli zvědaví, kam nás dovede. A stejně jako tehdy jsme se nebáli spojit klasický rockový zvuk se současnými inspiracemi.“

Křest nové nahrávky a záznamu se uskuteční 6. března tohoto roku v paláci Akropolis.