ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jaroslav Svěcený podpoří Akci Cihla

0 jsk 19.6.2023

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený je od roku 2003 patronem benefiční sbírky Akce Cihla. Také letošní 24. ročník sbírky 20. června od 15 hodin podpoří osobní účastí ve stánku v ulici Na Příkopě v centru Prahy, v němž budou k zakoupení pomalované a popsané cihly na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením.

„Osobně považuji popularitu za průvodní jev své práce a rád ji dám do služeb dobré věci. Kdo si koupí cihlu, postaví na nohy sám sebe, to jsem řekl před nějakým časem, a myslím si, že je z toho každé slovo stále aktuální. Akce Cihla svou kvalitu a smysluplnost každoročně potvrzuje. Pro mě je čest působit jako patron a pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují,“ říká Jaroslav Svěcený.

Akce Cihla je celostátní benefiční sbírková a osvětová kampaň na podporu staveb, rekonstrukcí a vybavení chráněných bydlení, dílen a dalších projektů, díky kterým mohou lidé s mentálním znevýhodněním žít a pracovat v důstojných podmínkách. Benefiční kampaň je pořádaná a koordinovaná neziskovou organizací Portus Praha.

V ulici Na Příkopě se prodávají benefiční cihly od 13. června do poloviny září. Letošní ročník sbírky se odehrává nejen v ulicích, ale také on-lin na www.akcecihla.cz, kde je možné podpořit sbírku celoročně a vybrat si ze šesti projektů z celé České republiky.