ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12796 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jaroslav Plesl ukáže Skryté skvosty

0 jsk 17.3.2022

Herec Jaroslav Plesl v novém dokumentárním cyklu České televize cestuje po hradech, zámcích a dalších cenných památkách Česka a zúročuje tak své bohaté průvodcovské zkušenosti. Díky tomu prozradí divákům zajímavosti, které jim při běžných prohlídkách zůstávají skryty a ukáže mnohé lokality, které byly dosud širší veřejnosti utajeny. Skryté skvosty mohou diváci poprvé sledovat ve čtvrtek 24. března ve 21.30 hodin na ČT2.

„V podstatě jsem navázal na zkušenost z průvodcovství po hradech a zámcích, kterému jsem se věnoval už od střední školy. Provázel jsem turisty například na Hrádku u Nechanic, Sychrově nebo Novém Městě nad Metují,“ říká ke své staronové roli Jaroslav Plesl.

„Do scénářů jsem mohl doplňovat vlastní zážitky a poznatky o našich památkách. A tím se seriál trochu stává i mojí vlastní výpovědí. I během natáčení mě na konkrétních místech napadaly různé vzpomínky, nebo zajímavosti k danému objektu, místu, nebo i kusu nábytku. Je pravda, že jak během let, kdy jsem průvodcoval, tak za celý svůj život, jsem o památkách něco pochytil. Přátelím se s několika kastelány a téměř veškerý volný čas věnuji hradům a zámkům. Snažil jsem se tak do pořadu vtělit alespoň část své velké lásky k historii,“ dodává.

Cesta Jaroslava Plesla začíná ve východních Čechách v Hrádku u Nechanic, pokračuje na významné evropské barokní stavbě, zámku Jezeří, v Jižních Čechách na hradě Rožmberk, nebo v ostravském dole Michal a končí ve zlínském kraji nedaleko Uherského Hradiště, v barokním zámku Buchlovice. Diváci se díky novému desetidílnému cyklu mají šanci dozvědět o místech takřka zapomenutých a o těch známějších zjistit nové věci.

(foto: Petr Čepela)