ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17902 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jarmila Novotná se po letech vrací do Obecního domu

0 Redakce 9.9.2015

Jarmila Novotná: Operní diva – tak zní název jedinečné výstavy operních kostýmů jedné z nejzářivějších hvězd 20. století, jejíž šarm a pěvecké umění po šedesáti devíti letech prodchnou prostory Obecního domu v Praze.

Tehdy totiž ve Smetanově síni zakončila slavná operní zpěvačka a filmová herečka své první koncertní turné po návratu do vlasti po druhé světové. Přehlídka nejúspěšnějších kostýmů, které divu doprovázely až na vrchol její kariéry, se veřejnosti otevře již tuto středu 9. září a k vidění bude až do 4. ledna. Jejím pořadatelem je nezisková organizace Zámek Liteň.

Výstava je výsledkem tříletého úsilí již zmíněné neziskové organizace, díky němuž budou tyto skvosty u nás k vidění v úplné premiéře: „Nápad přivézt do České republiky operní kostýmy Jarmily Novotné se zrodil před čtyřmi lety, při vůbec prvním setkání s řediteli Metropolitní opery v New Yorku, kdy jsem si uvědomila, jakou sílu jméno Jarmily Novotné v Metropolitní opeře má. Byla jsem překvapena, když mi sdělili, že v archivu mají šest originálních kostýmů, což je velmi unikátní, aby drželi tolik kostýmů jedné pěvkyně. Jednání o realizaci a příprava výstavy trvaly tři roky, vedení opery nám vycházelo maximálně vstříc, i co se týká finančních podmínek,“ popisuje vznik projektu ředitelka Zámek Liteň Ivana Leidlová.