ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5285 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jar-Jar Binks nebude v nových Hvězdných válkách

0 Richard Winter 8.12.2015

Jar-Jar Binks, který se objevil ve filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba z roku 1999, se v novém pokračování této ságy neobjeví. Nešikovný Gungan vyvolal nespokojenoast mnoha fanoušků ságy. Filmaři se zatím snaží tajit veškeré podrobnosti týkající se zápletky nového filmu Star Wars: Síla se probouzí, který bude mít 18. prosince premiéru v kinech.

Online průzkum mezi filmovými fanoušky provedený v roce 2006 označil právě fialového nemotoru Binkse za nejotravnější filmovou postavu vůbec.

Diváci také v novém filmu neuvidí žádné Ewoky, malé chlupaté tvory z filmu z roku 1983 Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho. “Harrison na tom trval,” zažertovala Kennedyová v odvolávce na Harrisona Forda, který se i v sedmém filmu Hvězdných válek znovu vrací do role Hana Sola.

Star Wars (česky též Hvězdné války) je série sci-fi filmů, které byly natočeny ve dvou sériích v letech 1977, 1980, 1983 a 1999, 2002, 2005 Georgem Lucasem a jeho společností Lucasfilm. Na sérii filmů navazuje rozsáhlá literatura, rozvádějící dějovou linii do minulosti i do budoucnosti, i karetní a počítačové hry, seriály a další výtvory. V roce 2012 koupil Lucasfilm mediální konglomerát The Walt Disney Company a součástí obchodu se stal i převod práv na filmovou ságu Star Wars. Specialitou ságy jsou souboje se světelnými meči, které George Lucas vymyslel.

V listopadu 2014 ve vybraných amerických kinech měly premiéru první ukázky ze snímku Star Wars: Síla se probouzí, plánovaná premiéra v USA by se měla konat 18. prosince 2015, v ČR o den dříve.
Film je natáčen režisérem J. J. Abramsem který se už před natáčením osvědčil restartováním ságy Star Trek. Film je produkován studiem Walt Disney Pictures, které koupilo v roce 2012 práva od George Lucase.[1] Sedmá epizoda je tedy prvním filmem, na kterém se nijak nepodílí původní autor Star Wars George Lucas.

Film je prezentován jako návrat ke kořenům původní ságy Star Wars, ať už pro návrat původních postav staré trilogie a jistou dávkou nostalgie tak pro skloubení moderních digitálních efektů s hojně zapojenými efekty praktickými. Příkladem budiž loutky nebo skutečně fungující model astrodroida BB-8.