ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6489 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Japonský filmový festival po sedmnácté

0 jsk 30.1.2024

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí bude ve dnech 26. února až 3. března hostit pražské Kino Lucerna. Od pondělí do neděle divákům představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti.

„Japonsko a jeho kulturu se snažíme přibližovat všem návštěvníků festivalu Eigasai už sedmnáct.let. Letošní filmy nás zavedou do Japonska jako do země psaných i nepsaných pravidel. Způsob, jakým tam vše funguje, je pro nás někdy jen těžko pochopitelný. Na snad každou činnost existuje návod. Může se zdát, že to člověka zbavuje svobody, ale naopak v krizových situacích, kdy všichni postupují podle instrukcí, mohou naučená pravidla zachraňovat životy. Ale nemusíte se bát extrémně závažných témat, u letošních filmů se i dost nasmějete,” říká Klára Poskočilová, místopředsedkyně Česko-japonské společnosti a produkční festivalu.

Festival Eigasai letos uvede sedm filmů, jejichž hrdinové budou vrženi do zaběhnuté a fungující společnosti a bude jen na každém z nich, jak se této výzvě postaví. Snímky představí prostředí japonské mafie jakuza, svět profesionálních hráčů šachů šógi, mizející svět starých obchodních arkád, ale i podvodníky všech typů a velikostí. Tedy taková zákoutí japonské společnosti, která i velmi zvídavému a bystrému turistovi zůstávají již z podstaty věci zcela skryta.