ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6065 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Janet Jacksonová, Def Leppard i Radiohead do Rokenrolové síně slávy

0 jsk 1.4.2019

Do Rokenrolové síně slávy (Rock and Roll Hall of Fame) přibyly v pátek večer zpěvačky Janet Jacksonová (na foto) a Stevie Nicksová i skupiny Def Leppard, Radiohead, Roxy Music, The Cure a The Zombies.

Hudebníky uvedli do síně slávy na slavnostním večeru v newyorském Barclays Center. Za jeden z výjimečných momentů večera označila média projev Jacksonové, která porotu vyzvala, aby do síně slávy uváděla na výročních akcích více žen. Ve svém projevu zároveň vyzdvihla vliv své hudebně založené rodiny na popkulturu.

Pátečního ceremoniálu se nezúčastnil frontman britské kapely Radiohead Thom Yorke, který byl podle svých slov zaneprázdněn přípravou na své nadcházející vystoupení v pařížské filharmonii. Yorke přitom poměrně nedávno v rozhovoru pro magazín Variety uvedl, že Radiohead již taková ocenění nevzrušují.

Rock and Roll Hall of Fame jako organizaci vytvořil v roce 1983 již zesnulý Ahmet Ertegun, spoluzakladatel vydavatelství Atlantic Records. Samotné muzeum otevřeli v Clevelandu ve státě Ohio v roce 1986, kdy byly do síně slávy uvedeni i první umělci včetně Chucka Berryho, Jamese Browna či Elvise Presleyho.