ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15117 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jane’s Addiction jsou zase ve při

0 Redakce 24.4.2009

Legendy alternativního rocku devadesátých let se měly poprvé za osmnáct let vydat na turné v původní sestavě.

Nebyli by to ale Jane's Addiction, kdyby nedošlo k třenicím, šarvátkám a konfliktům osobností. „Nebudu vám lhát, že jsme si padli kolem ramen a dali si pusu,“ řekl zpěvák Perry Farrell. V současné chvíli není jisté, jak to s připravovanými koncerty bude. Farrell je však odhodlaný pokračovat.

Jane's Addiction už se rozpadli třikrát a tentokrát se poprvé pokusili o comeback s basákem Erikem Averym, který se doposud svým spoluhráčům vyhýbal. Jak řekl Farrell: „Jakmile máte možnost dát dohromady všechny původní členy kapely, měli byste to udělat. Podívejte se na Pink Floyd. Roger Waters je naživo skvělý a má výborného kytaristu. Ale není to David Gilmour.

Jane's Addiction šli v původní sestavě do studia, aby nahráli některé písně, které byly dosud k dispozici pouze na živých nahrávkách. Produkoval Trent Reznor. Jenže za chvíli zjistil, že to nebude jen tak. Staré spory vypluly na povrch. „Byl skvělý jako producent i psycholog,“ říká Farrell, „ale jakmile jsme na sebe s ostatními členy ve studiu začali vybuchovat, byl z toho trochu ustrašený.“ Reznorovy snahy kapelu, známou díky hitům jako Jane Says nebo Been Caught Stealing, neuspěly. Co bude dál? Uvidíme v květnu, kdy má začít společné turné s Nine Inch Nails.