ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15288 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Janek Ledecký pojede na turné s filharmoniky. Jako host se přidá Ivan Hlas

0 jsk 4.6.2019

Zpěvák, skladatel a hudebník Janek Ledecký připravuje koncerty se symfonickými orchestry. Od 18. září se představí v pěti městech, přičemž se jeho doprovodná tělesa budou střídat. Turné začne v ostravském Gongu, kde se na pódiu objeví Janáčkova filharmonie Ostrava. 15. října zahraje ve Zlíně Filharmonie Bohuislava Martinů, 29. října a 4. listopadu se v Praze a Hradci králové ujme partů symfoniků Filharmonie Hradec Králové a turné skončí v Brně, kde budou hrát Czech Virtuosi.

Ledecký představí symfonické verze svých nejslavnějších písní a přinese i pár překvapení v podobě skladeb, jež ještě se svou kapelou nehrál. Hostem koncertů bude písničkář Ivan Hlas.

„Přijde mi to jako báječný dramatický oblouk. V období, kdy jsem začínal s rockovou muzikou, mě jeden kamarád přitáhl na Hanspaulku do hospody Houtyš, kde u jednoho stolu seděli Ondra Hejma, bráchové Tesaříci, Bluesberry, Krausberry a Ivan Hlas. Pro mě to bylo jako zjevení, protože jsem do té doby netušil, že ta muzika, která mě nejvíc bavila, se dá takhle senzačně dělat v češtině,“ sdělil Ledecký.

Program turné
18. 9. Ostrava, Gong (Janáčkova filharmonie Ostrava)
15. 10. Zlín, Kongresové centrum (Filharmonie Bohuslava Martinů)
29. 10. Praha, Rudolfinum (Filharmonie Hradec Králové)
4. 11. Hradec Králové, FHK (Filharmonie Hradec Králové)
7. 11. Brno, Janáčkovo divadlo (Czech Virtuosi)