ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7063 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Janáčkův festival začne 27. května

0 jsk 15.4.2021

Janáčkův festival, jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů klasické hudby v České republice, letos začne 27. května zahajovacím koncertem na netradičním místě – na nádvoří Slezskoostravského hradu. Organizátoři se tak rozhodli předejít komplikacím s případnými přetrvávajícími protiepidemickými opatřeními a zvolit bezpečnější cestu jak pro diváky, tak pro samotné konání koncertu.

Diváci se mohou těšit na nevšední hudební zážitek mezinárodních měřítek. V kulisách hradu se pod širým nebem představí americký dirigent Denis Russel Davies (na snímku), který společně s Filharmonií Brno a mexickým violistou Adolfem Alejem uvede festivalovému publiku známou Janáčkovu Sinfoniettu a Ostravě dlouho nehrané dílo Harold v Itálii Hectora Berlioze. Pokud to bude nutné, odehraje se zahajovací koncert Festivalu v režimu bez diváků. V takovém případě bude zprostředkován TV Noe zdarma.

Organizátoři chystají také další program pro všechny milovníky kultury – kromě symfonických koncertů také workshopy pro děti, jazzový večer nebo rodinné víkendy na Hukvaldech.

(foto: archiv Filharmonie Brno)