ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4924 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Žižka konečně dorazí do kin

0 jsk 12.4.2022

Téměř čtyři roky od poslední klapky konečně dorazí do kin film Petra Jákla Jan Žižka.  Snímek, který představí zahraniční hvězdy, jakými jsou Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe, bude mít premiéru 8. září.

Termín premiéry ale neurčil Petr Jákl. „Bylo mi přiděleno Američany. A jelikož musíme mít premiéru zároveň v Americe i u nás, tak jsem to akceptoval,“ vysvětlil producent a režisér s tím, že kdyby to bylo na něm, vybral by jinak.

Po dlouhém čekání se ale už nemůže premiéry dočkat. „Strašně se těším na to, až bude film v kinech. Je to hrozný pocit, když má člověk dlouhou dobu film hotový, ale nemůže ho nikomu ukazovat. Bohužel kvůli pandemii je ale v podobné situaci plno tvůrců,“ vysvětlil.

Snímek, který je zatím nejnákladnějším filmovým počinem všech dob u nás, představí slavného vojevůdce trochu jinak, než by možná diváci čekali. „Je to příběh o zrodu vojevůdce a myslím, že budou lidé překvapeni z toho, jak je příběh koncipovaný. Všechno se odehrává v roce 1402, tedy v době Žižkova mládí, ještě před husitskými válkami. Je v něm všechno, co je potřeba o té době vědět, aby ji člověk pochopil. Také dostatek bojů, ale především velmi silný příběh, který člověka vede až do konce,“ svěřil se Jákl.

Tagy: ,