ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9345 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Tříska se opět představí ve hře Kumšt

0 Redakce 20.4.2011

Jan Tříska se opět představí na jeviště pražského Divadla Na Jezerce v úspěšné divadelní hře Kumšt pařížské autorky Yasminy Rezy. Poprvé ho diváci v Kumštu uvidí 18. května. V současné době si podle svých slov opakuje text při svém kondičním běhu v Los Angeles.

"Když se pak v garáži přezouvám, na polici mám připravený otevřený text a za čerstva se snažím vyhledat, co jsem při běhu vynechal, přehodil anebo jinak zkazil," popisuje své přípravy.

Do Divadla Na Jezerce se legendární herec vrací již počtvrté. Spolu s Janem Hrušínským a Janem Kačerem v Kumštu doslova excelují. Tato inscenace v režii Jana Hřebejka se stala jedním z nejoblíbenějších titulů divadla a od května 2007, kdy měla premiéru, ji zhlédly desítky tisíc lidí.

Děj se odehrává v uzavřeném pánském spolku, který se stal jediným pevným bodem v životě tří kamarádů. Jejich poklidné vztahy ale najednou naruší zprvu banální spor kvůli modernistickému obrazu, který přeroste v hádku a nakonec v úpornou hádku. "Velice se těším na své spoluherce. Jsme tři Honzové a spolu jsme absolvovali hodně repríz a hodně zájezdů. A jsme, tak říkajíc, dobře sehraný tým," uvedl Tříska.

Neméně se prý Tříska těší na diváky a také na děkovačky. "Jsou často rozverné a nepředvídatelné. Jednoho večera předstoupila před první řadu moc hezká dívka a podala mi kytičku chudobek. Vytáhl jsem z kapsy kostýmu mé rekvizitní Gelsemium 9 – to jsou prášky na uklidnění, které během představení Marek, má postava, užívá. Dívka prášek popadla a bez rozpaků ho před publikem spolkla. Ujišťuji, že ve skutečnosti to je vitamin C. A obecenstvo zaryčelo nadšením. Děkovačku také doprovází krásná hudba. Režisér Hřebejk pro ni vybral J’ai Deux Amours s Dee Dee Bridgwater. V takových okamžicích má obecenstvo radost, z nás tří herců opadá napětí z odehraného představení a je to moc hezká atmosféra," dodal Tříska.

Kumšt uvede Divadlo Na Jezerce na domovské scéně 18., 24., 25., a 27. května. Tři Janové se také představí 19. května ve Strakonicích, 20. 5. v Náchodě, 30. 5. v Ostravě a 31. 5. v Prostějově. Několik dalších představení Kumštu uvede Divadla Na Jezerce v Praze i na zájezdech také v červnu.

rwi