ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13614 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Spálený a ASPM vydávají v reedici slavné album

0 jsk 1.11.2022

Jan Spálený patří k letošním čerstvým osmdesátníkům. Natočil a stále natáčí krásnou muziku, album s názvem Asi v tom bude nějakej háček je však v jeho diskografii do jisté míry unikátní. Je vedené jako jeho sólové, tedy bez ASPM, a doplněné skvělými studiovými hudebníky.

Vedle Spáleného hrají na albu elitní muzikanti jako Petr Kalandra (harmonika, zpěv), Michal Pavlíček (kytary), Jiří Veselý (baskytara, akordeon) a Jiří Hrubeš (bicí, perkuse). Album je opatřeno „varováním“ o nevyužití syntezátorů a je to čistá radost z poslechu uceleně znějícího repertoáru pro výborné muzikanty a svérázný hlas hlavního protagonisty. Obsahuje jen dvě cover verze, zbytek hudby napsal Spálený s texty Pavla Vrby, Petra Kalandry, Zdeňka Rytíře i svými vlastními.

V polovině osmdesátých let už se začalo rozednívat a tohle je deska, která nám tuto dobu vhodně připomíná. Reedice obsahuje nový remastering a je vylisována na 180 gramů těžký vinyl. Původní tvůrci grafik Karel Haloun a fotograf Jaroslav Prokop rekonstruovali obal, poprvé v podobě, jak měl v roce 1985 vypadat, tedy i s fotografií bubeníka Hrubeše, který emigroval, a tak ho minulý režim na obalu zapřel.

„Je to z chodu života lehce posmutnělé, mile ironizující, zdánlivě odevzdaně nazpívané, ale zároveň plné skryté energie, jedinečného sentimentu a uvěřitelné v každém tónu a slovu,“ dodává šéfproducent firmy Supraphon Karel Deniš.