ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11157 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Smigmator zná Murphyho zákon

0 jsk 16.10.2020

Jako by tenhle zamotaný rok 2020, kdy se nám všem snaží rytmus i melodii vnutit koronavirus, vlil do žil Janu Smigmatorovi nějakou mimořádnou transfuzi hudebních nápadů a inspirací. Blýskavé pódium s reflektory a big bandem za zády, na jaké byl zvyklý v sérii koncertů projektu Sinatrology, vyměnil za jiný svět. V létě začal jamovat na své vlastní zahradě a přivedl k životu Jazz piknik, jeden z nejoriginálnějších hudebních projektů doby covidové.

Dva roky od posledního řadového alba, které nahrál s Mitchem Winehousem jako poctu Gershwinovi, přichází Jan Smigmator s novinkou, kterou nazval Murphyho zákon. Na albu se představuje i jako autor několika textů a po boku skladatele a klavíristy Svatopluka F. Smoly i jako spoluautor hudby. Vedle původní tvorby a světových standardů se na desce objevuje i několik písní z repertoáru předčasně zesnulého německého zpěváka Rogera Cicera, na které pro Jana Smigmatora napsali české texty Václav Kopta, Josef Nečas a Ester Kočičková.

„Už léta mi v hlavě zní věta mojí babičky: Honzíku, zpíváš sice moc hezky, ale já tomu nerozumím! Ale nejde jen o mou babičku. I když moje publikum z velké části anglicky mluví, češtinu prožívá vždycky mnohem víc. Téměř po každém koncertě za mnou chodí fanoušci a ptají se, na kterém albu je můj český text Za svým snem jít k písni My Way. Že se s ním natolik ztotožňují, že ho musí mít doma. Proto jsem už před lety začal o českém albu uvažovat a myslím si, že právě teď nastal ten pravý čas,“ uvedl Jan Smigmator.

Deska vyjde 23. října.

(foto: Lukáš Kadeřábek)