ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4871 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Smigmator vyjede na Murphyho zákon Tour

0 jsk 15.3.2022

Swingový zpěvák Jan Smigmator vyráží v doprovodu vlastního big bandu na turné k albu Murphyho zákon. Odstartuje 27. dubna v Jablonci nad Nisou a bude pokračovat do 21. května koncerty napříč republikou. K vidění bude i v Plzni, Třebíči, Brně, Ostravě, Jihlavě, Karlových Varech. Pražský koncert se pak uskuteční 12. května ve velkém sále Lucerny.

A přesně rok po svém českém turné vystoupí Jan Smigmator v prestižní newyorské Carnegie Hall, kde ho 29. dubna 2023 doprovodí muzikanti z kapely Tonyho Bennetta.

Třináct špičkových jazzmanů ve složení piano, kontrabas, kytara, bicí, hammondky, čtyři saxofony, dvě trubky a dva trombony hraje repertoár, vycházející ze swingových tradic, z hitů Franka Sinatry a odkazu legendárních big bandů. To vše s velmi současným pohledem na věc, mladistvou energií, dravostí a nádechem pop music.

Jan Smigmator říká: „Na koncerty s vlastním big bandem se opravdu moc těším. Od vydání alba totiž utekly téměř dva roky a teprve teď můžu konečně svůj nový repertoár představit posluchačům naživo. Pandemie nám tuto možnost v čase sice trochu posunula, ale o to víc si teď koncerty užijeme. Před pár dny jsem navíc podepsal smlouvu s Carnegie Hall, kde vystoupím přesně za rok, a tahle obrovská radost se teď rozhodně promítne i do mých jarních koncertů s big bandem.“