ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10162 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Braun, nový hlas na české scéně, přichází s minialbem

0 jsk 9.4.2024

Jan Braun je pro mnohé posluchače české hudební scény novým, dosud neobjeveným jménem. Poprvé jsme však jeho hlas mohli zaznamenat v písni Salome (2020) od libereckého básníka a rapera Lipa. Ta u posluchačů zaznamenala značný ohlas a k dnešnímu dni dosáhla na bezmála milion zhlédnutí na Youtube.

Rodák z Dubé u České Lípy již tehdy avizoval, že začíná pomalu pracovat na svých vlastních autorských věcech. Po třech letech práce a hledání svébytného uměleckého projevu tak přichází se svým prvním EP nazvaným Růže.

Debutové EP obsahuje pět originálních písní. Za většinou z nich autorsky stojí sám Jan Braun, kterého doplňují produkční schopnosti Ondřeje „ODD“ Turtáka. S většinou textů na desce pak mladému umělci vypomáhal Jonáš „Lipo“ Červinka.

Jan Braun ke vzniku alba a jejich spolupráci říká: „Hudba mě provází od dětství. Od pěti let jsem chodil na klavír i kytaru, později zakládal rockovou kapelu a snil o tom, že hraju na velkých pódiích. U nás doma ale vždy hrálo nejvíc staré r’n’b, které miloval můj táta. Myslím, že právě tahle zkušenost nesmazatelně ovlivnila moje hudební cítění. Setkání s kluky mi pak pomohlo se ke kreativnímu procesu postavit víc soustředěně.“

Tagy: