ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7023 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

James Harries a další vystoupí za záchranu kostela

0 jsk 20.7.2023

Léto a festivaly pod širým nebem patří k sobě. Návštěvníky všech generací od 21. do 23. července přivítá přehlídka KUKOKLI 2023. Šestý ročník multižánrového festivalu opět oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce.

KUKOKLI není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a okolní přírodě, která umocňuje genius loci historického místa. KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

„Máme radost, že záměr upozornit na stav chátrajícího kostela se každým rokem daří naplňovat o něco lépe, což má pozitivní vliv na získávání financí potřebných na rekonstrukci. Koncerty českých i zahraničních kapel, mezi kterými bude například James Harries, Cold Cold Nights, Island Mint a další, doplňují divadelní představení, která se konají na scéně v beduínském stanu a nově i přímo v kostele. Doprovodný program poběží také v teepee nebo na louce a festival podtrhne i nevšední scénografie. Přejeme si, aby si návštěvnící vedle kulturního programu užili i kontakt s přírodou a odreagovali se od každodenních starostí. Příjemný čas mohou na našem festivalu prožít celé rodiny i s dětmi.  Téma letošního ročníku je Vesmír a symbolizuje KUKOKLI jakožto snovou planetu, která ožívá jednou za rok,“ zvou zakladatelky KUKOKLI Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová.