ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14554 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

James Cole odhalil koncept desky Orfeus

0 jsk 20.5.2016

Orfeus, to je název nové desky, jejíž koncept odhaluje raper James Cole. Kolekce je podle jeho vyjádření na míle daleko od všeho, na co u něho byli dosud fanoušci zvyklí. Projekt bude vokální, z části anglický a kompletně autorský. První šanci vidět a slyšet nového Jamese Cole bude na akci Noc lovců 27. května na pražské Kolbence.

Pod uměleckými jmény James Cole, Kapitán Láska, Phat nebo John Vegabomb se doposud skrýval student filozofie s vlastním jménem Daniel Ďurech. Pro fanoušky je to ale hlavně rapper, producent, intelektuál, básník nebo překladatel.

Za inspirací k albu se James Cole vydal do Řecka, kde se seznámil s postavou největšího hudebníka řeckých mýtů Orfeem. „Můj Orfeus je temný. Je majákem v temnotách, je světlem naděje pro zatracené, je hlasem, který provází nocí. Byl vzkříšen, aby přetrhnul předivo svého osudu a došel vykoupení. Je to posel, který přináší zprávy z lůna bytí a díky tomu žije na rozhraní světů a nepatří do žádného. Žije kvůli tomu, aby zpíval, a jeho život se odehrává pouze v písni,“ říká James Cole.

Album vzniklo ve studiu Barrandov Sound Music Studio pod dohledem Rista Sokolovského. Pro pestrost desky si James Cole přizval hosty Vladimíra 518, Jiřího Stivína, Anetu Galisovou a další.

Tagy: