ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jakub König vydá sólové album Hvězdy, první pod svým jménem

0 jsk 14.7.2023

Zpěvák, textař a výtvarník Jakub König vystupující s projektem Kittchen jako zamaskovaný kuchař nebo donedávna jako frontman kapely Zvíře jménem Podzim, vydá v září své první sólové album Hvězdy. Poprvé bez masky, pseudonymu a velké kapely za zády přináší ve své tvorbě radostnější polohy života.

„Po mnoha letech, kdy se mi dařilo reflektovat především ty stínové a temnější stránky světa, se v teď v nových písničkách objevuje hodně radosti a vděku. Stejně jako v mém životě. Hvězdy jsou albem i o tom, že někdy je potřeba projít pořádně temným lesem, ale na jeho konci hoří oheň. A u něj se nakonec všichni sejdeme,“ říká König.

Album Hvězdy vyjde 22. září 2023 na CD, LP a digitálně ve vydavatelství Animal Music. K jeho vzniku si protagonista přizval producenty Petra Ostrouchova a Aid Kida, kteří mají už za sebou úspěšnou spolupráci na albech Řeka Lenky Dusilové a Za vodou kapely Dunaj. V úzkém tvůrčím propojení spolu vytvořili na základě Königových demonahrávek osm nových písní. Přizvanými studiovými hráči pak byli bubeník Roman Vícha, basisté Jakub Vejnar a Tomáš Liška, perkusionista Tomáš Reindl a také hostující zpěvačky Nivva a Marie Puttnerová.

(foto: Tereza Kunderová)

Tagy: