ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10690 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jagger si zahrál v krátké komedii, Stones vydávají album s bonusy

0 Redakce 14.5.2010

Zpěvák britské skupiny Rolling Stones Mick Jagger si zahrál ve skeči v americkém komediálním pořadu Jimmyho Fallona. V úterním pokračování se v dalším dílu série Jimmy Fallon’s Late Night vtělil do role šíleného elektrotechnika.

Skupina Rolling Stones má  momentálně pauzu. Keith Richards ovšem nedávno naznačil, že by mohlo dojít k překvapení a kapela by vydala nové album ještě do konce letošního roku. Další podrobnosti o její  současné studiové činnosti nejsou známy. Na koncertní pódia se však letos rozhodně nepodívá. Nejbližší turné je naplánované na příští rok.

17. května vyjde reedice alba Rolling Stones Exile On Main Street. Deska původně vyšla v roce 1972 a i s odstupem téměř čtyřiceti let je podle kritiky a fanoušků považováno za jeden z vrcholů kariéry kapely. Opětovné vydání přináší i bonusy. Deluxová podoba reedice totiž nabídne deset doposud neslyšených písní, které vznikly v době natáčení zmiňovaného alba.

Deska byla natáčena na několika místech, například v Olympic Studios v Londýně nebo v odlehlé venkovské vile Keitha Richardse ve Francii. Během nahrávacího procesu kapela natočila mnoho materiálu, který nebyl na desku zařazen. Nové vydání tak přináší například doposud nevydané skladby Plundered My Soul, Dancing In The Light, Following The River a Pass The Wine. Dalšími bonusy budou například alternativní verze písní Soul Survivor nebo Loving Cup.

Opětovné vydání  alba doprovází i dokument Stones In Exile, který bude představen fanouškům přes televizní kanály US Network a BBC. Producentem filmu, jenž bude obsahovat mnoho archivního a doposud nezveřejněného materiálu, je Oscarem ověnčený filmař John Battsek, přičemž režie se ujal legendární Stephen Kijak.

JŠp