ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6869 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jacksonovi říkali „mrzák“

0 jsk 23.5.2013

V Los Angeles probíhá proces, ve kterém se pozůstalí po zpěvákovi Michaelu Jacksonovi střetli se společností AEG Live, která chystala v roce 2009 comebackové koncerty Krále popu v Londýně.

Opět na něm přišly na přetřes e-maily, které si posílali zaměstnanci AEG Live. Vyplývá z nich, že se Jackson v době zkoušek na 50 chystaných koncertů nenacházel v dobrém stavu a zaměstnanci se o něm vyjadřovali velmi pohrdavě. Častovali jej například oslovením „mrzák“.

„Michael už měl skončit, ale opět se objevil na pódiu. Vypadal jako mrzák a Kenny Ortega, režisér koncertů, řekl, že se může na zkouškách zkompromitovat, ba co víc, udělat si ostudu,“ stojí v mailu z 19. června 2009. Bylo to několik dnů před zpěvákovou smrtí.

Další mailová zpráva byla adresována prezidentovi společnosti. Stálo v ní pouze: „Máme tu problém.“

U soudu se také ukázalo, že několik dnů před Jacksonovou smrtí sháněli zástupci AEG Live potřebné doklady k tomu, aby uzavřeli náležité pojistné smlouvy. Šéfové společnosti také podcenili minulosti lékaře Conrada Murraye, který byl najat na to, aby se o Jacksonovo zdraví staral. Murray měl tehdy značné dluhy a byl delší dobu bez zaměstnání.