ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4661 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

J. K. Rowlingová píše filmový scénář

0 jsk 16.9.2013

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová, autorka knih o mladém čaroději Harrym Potterovi, pracuje na scénáři filmu Fantastic Beasts and Where to Find Them. Jeho děj se bude odvíjet od stejnojmenné učebnice, kterou používal filmový a knižní hrdina Harry Potter. V příběhu se objeví i fiktivní autor zmiňované knihy Newton Scamander.

„Začalo to, když za mnou přišli představitelé společnosti Warner Bros s nápadem natočit film podle učebnice Fantastic Beasts and Where to Find Them. Myslela jsem, že je to dobrý nápad, ale představa, že Newtona Scamandera bude psát nějaký jiný autor, pro mě byla složitá. Vím o Newtonovi mnoho. Jak věrní fanoušci a fanynky Harryho Pottera vědí, mám ho ráda. Dokonce jsem jeho vnuka provdala za jednu z mých oblíbených postav z příběhu, Lunu Lovegood. Takže jsem přijala návrh od Warner Bros. a řekla jsem si, že napíšu vlastní podobu příběhu. Jeho děj se bude odehrávat v komunitě čarodějnic a čarodějů, kde jsem byla šťastná sedmnáct let. Fantastic Beasts and Where to Find Them nebude navazovat na Harryho Pottera a nebude ani jeho prequelem. Bude začínat v New Yorku, sedmdesát let před Harrym Potterem,“ vyjádřila se Rowlingová.

Představitelé společnosti Warner Bros jsou ze spolupráce nadšeni. „Víme, že se diváci a divačky budou velmi těšit na to, co pro nás její úžasná a bezmezná představivost vyčaruje,“ vyjádřil se výkonný ředitel Kevin Tsujihara.