ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ivan Prokop vystavuje snímky osobností hudební scény

0 Redakce 12.7.2011

V pražské Leica Gallery probíhá od 17. června výstava fotografií Ivana Prokopa nazvaná Photopass. Do 28. srpna na ní budou k vidění snímky osobností české i zahraniční hudební scény, které Prokop osobně pořídil a kterými se v minulosti mimo jiné prezentoval v médiích.

„Za posledního čtvrt století, po jehož dobu se Ivan Prokop intenzivně věnuje fotografování muzikantů, koncertů a hudebních festivalů, se změnilo mnohé. V naší zemi především režim. Jeho změna způsobila, že od polooficiální hudební klubové scény, která reprezentovala (mimo jiné) i jedno z ohnisek nesouhlasu s reálně socialistickým klimatem, mohl Prokop zaměřit svou pozornost i tam, kde šlo už ’jenom o muziku’ a o radost ze setkávání se skutečnými velikány světové populární hudby,“ napsali k výstavě její kurátoři Karel Haloun a Luděk Kubík.

V sedmdesátých a osmdesátých letech byl Prokop aktivistou Jazzové sekce svazu hudebníků, v níž se podílel na realizaci publikací a tiskovin. Spolupracoval také na organizaci festivalu Pražské jazzové dny. Od roku 1991 do roku 2005 pracoval na výtvarné a vydavatelské koncepci hudebního vydavatelství Bonton (později Sony BMG Music Entertainment). V současné době se kromě fotografie, výtvarných návrhů a realizace tiskovin zabývá také produkcí audiovizuálních nosičů, knih, výstav, koncertů a festivalů. Své fotografie již vystavoval na několika samostatných výstavách.

JŠp