ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8257 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ivan Kral vydává nové album Colors

0 jsk 12.9.2018

Ivan Kral natočil po čtyřech letech nové album. Jmenuje se Colors a vyjde tento pátek, 14. září, několik dní před koncertním turné, na kterém světoznámý hudebník objede republiku. Album obsahuje esenci poctivé rockové muziky, dotek hudby 70. a 80. let. Čiší z něj čirá radost z hraní.

Album otevírá skladba Lazy Girl, která byla inspirována kapelou Rolling Stones. Píseň Wasn’t It Great (CBGB) je zase věnována Hillymu Kristalovi, majiteli slavného hudebního klubu CBGB v New Yorku, který ho ve své době poskytnul talentovaným hudebníkům. Zajímavostí je jistě skladba It´s You, kterou Kral napsal už v roce 1974 pro Debbie Harry z Blondie. „Debbie byla tak nádherná… Všichni jsme do ní byli zamilovaní. Celou dobu jsem song schovával pro nějakou zvláštní příležitost.“

Všechny písně napsal a produkoval Ivan Kral. Výjimkou jsou Day by Day, na které spolupracoval s Douglasem Bankerem, a  How Do You Know, kterou napsal s Honzou Ponocným. Kral si také nahrál všechny hudební nástroje kromě bicích. Texty o lásce, vztazích a o životě napsala jeho životní partnerka a managerka Cindy Hudson.

Tagy: ,