ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26849 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Italští indie-rockeři představí “plán úniku”

0 Redakce 16.11.2009

Stalo se zvykem, že Prahou projíždí skvělé indie-rockové kapely, které jsou však díky své "proslulosti" pod prahem vnímání většiny médií. Do téhle kategorie patří i příjezd italské kapely Plan De Fuga, kterou by si díky skvělému vokálu a živému vystupování neměli nechat ujít příznivci Davea Matthewse, Chrise Cornella apod. Anglicky zpívající Italové Plan De Fuga (Plán úniku) vystoupí v Chapeau Rouge den po výročí Sametové revoluce.

Jen v tomto podzemním klubu v centru Prahy na podzim vystupovaly špičky evropské a americké klubové hudby jako například post-rockeři Kaspian a Pompei, špinavý jazzmani Magnus Fra Gaarden, či Švédové Dorena. Dalším z řady zajímavých jmen je právě italská kapela charismatického zpěváka a kytaristy Filippa DePaoliho Plan De Fuga. Ve středu 18.11. tu zahraje v rámci festivalu IndigoSeries.

"Nemusí se jí bát ani lidé, pro než se poslední léta v indie a post-rocku stala stělesněním rozplizlosti a intelektuálské nudy," popisují organizátoři průběžného festivalu. "Plan De Fuga totiž staví na tom, co je u rockových subžánrů možná nejdůležitějí a na co někteří trochu pozapomínají – výrazná melodika, skvělý vokál, energie a strhující hraní naživo."

Plan De Fuga by se díky kytarovým postupům a hlasu Filippa DePaoliho měli líbit například příznivcům hudby, kterou hrají například Dave Matthews nebo v jemnějších polohách Chris Cornell. Na debutovém alba Plan#1 z roku 2008 se ale najdou riffy a skladby (Orange Room), které připomenou české power-popové trio Sunflower Caravan. Jakkoli se asi tyhle kapely vzájemně neznají.

Supportem Italů bude ve středu večer domácí post-rocková kapela UFAJR. Ta patří k nejzajímavějším českým jménům v tomto žánru – pražstí mladíci totiž míchají známé post-rockové postupy s vokálními experimenty (harmonické vícehlasy apod.) i čistě popovými linkami. Dohromady to tvoří specifický zasněný ufajří sound.


Chapeau Rouge, středa 18.11. 20:00, vstupné 120 Kč (90 Kč s ISIC)