ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14613 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Iron Maiden pošlou do světa v září dvojalbum

0 jsk 22.6.2015

Britská heavymetalová formace Iron Maiden oznámila, že vydá nový počin. Půjde rovnou o dvojalbum, které pod názvem The Book Of Souls vyjde 4. září letošního roku.

Kapela album natáčela ve druhé půlce loňského roku v Paříži, o produkci se tradičně postaral Kevin „Caveman“ Shirley. Dokončovací práce proběhly letos v lednu, nicméně rocková šestice se rozhodla s vydáním počkat. Důvodem byl zdravotní stav zpěváka Bruce Dickinsona, který se zotavoval po boji s rakovinou. Nyní je v pořádku a může se plně zapojit do poslední fáze příprav.

Iron Maiden poprvé v historii vydají studiové dvojalbum. Novinka bude obsahovat jedenáct skladeb, celkový čas přesáhně devadesát minut. Většinovým autorem písní je tradičně baskytarista Steve Harris, podílel se na sedmi. Hned dvě však složil Bruce Dickinson. Kredity na zbývající dvojici kompozic jsou připsány duu Dickinson/Smith. Vizuální koncept desky navrhl Mark Wilkinson, s nímž kapela spolupracovala už v minulosti.

Steve Harris k desce řekla: „Rozhodli jsme se ji udělat jinak než obvykle. Většinu skladeb jsme zachytili hned, jak jsme je složili, aby zůstaly čerstvé. Nemůžeme se dočkat, až je uslyší naši fanoušci.“

Tagy: