ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21999 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Interaktivní výstava Peníze, nebo život? prodloužena do března

0 Richard Winter 28.11.2013

Interaktivní a hravou výstavu s názvem Peníze, nebo život? zhlédlo od začátku června 2013 už více než 20 tisíc lidí. Pro velký zájem je výstava prodloužena až do 23. března 2014. Během odpoledních hodin a víkendů výstavu navštěvují především rodiny s dětmi.

Dopolední lektorované prohlídky jsou již několik měsíců dopředu zcela zamluvené pro třídy základních a středních škol. Během těchto dopoledních prohlídek navštívilo výstavu už přes 3200 dětí a studentů z pražských i mimopražských škol.

Výstava je určená pro děti od osmi let a zábavnou formou je provede světem peněz a seznámí je s jejich historií, výrobou a funkcí. Nabízí vhodné doplnění učiva ZŠ v rámci nově zavedeného programu Finanční gramotnost, a je tak pro pedagogy vítanou pomůckou při výuce. “Z výstavy jsem byla já i moji žáci nadšení. Především oceňuji zábavnou a novátorskou formu vzdělávání, která děti opravdu baví,” říká Helena Hrubešová z Podkrušnohorského gymnázia v Bílině.

Výstava funguje jako velká hra. Při vstupu děti dostanou svoji osobní spořicí kartu s malým obnosem virtuální měny. S těmito penězi pak hospodaří na různých stanovištích výstavy a během hry se seznamují s důležitými situacemi souvisejícími s penězi. Ty můžou na jednotlivých místech vydělávat, měnit, spořit, investovat či darovat na prospěšnou věc. Na multimediálních kvízových stanicích si děti zase ověří své nově nabyté znalosti.

Smyslem výstavy je dětem nejen ukázat funkci peněz v naší společnosti, ale také to, že je důležité s nimi zodpovědně hospodařit a že ne všechno lze za peníze koupit. Svou koncepcí a obsahem výstava netradiční formou přispívá ke zvýšení finanční gramotnosti dětí.

Výstava probíhá v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy na Florenci od 5. června 2013 do 23. března 2014, denně kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hodin.