ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6095 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Interaktivní výstava Elišky Podzimkové míří do Bratislavy

0 jsk 22.9.2023

Bratislava je po Praze, Litvínově, Plzni a Brně dalším velkým městem, které navštíví Malý princ – putovní interaktivní výstava známé výtvarnice Elišky Podzimkové. Kouzelný svět ožije od 10. října do 20. prosince v Pistoriho paláci v historickém centru metropole Slovenska.

Magický les ozářený velkým měsícem, všude stromy a světýlka, mlha linoucí se po zemi a vůně šimrající v nose…  „Výstava vytváří kouzelný svět Malého prince, který zapůsobí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Cílem je především odstřihnout návštěvníky od každodennosti a aspoň na chvíli je vrátit do dětství,“ říká Eliška Podzimková.

Originální expozice, kterou navštívilo již více než 120 tisíc lidí, navázala na vydání knihy Malý princ. Eliška Podzimková ji výtvarně zpracovala na Islandu, kde nejen fotila, ale i sbírala potřebný přírodní materiál. Ten následně použila do svých koláží.

Obrázky z knížky návštěvníci výstavy snadno „rozpohybují“ prostřednictvím aplikace Artitive, která je volně ke stažení. Například obrázek z pilotní kabiny letadla se začne hýbat tak, že letadlo prolétává krajinou, pilot manévruje a vše podkresluje zvuková stopa. Součástí výstavy jsou i různé zábavné interaktivní instalace.