ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5590 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Innogy podporuje český film

0 jsk 6.12.2023

Do své devatenácté sezony vstoupí v příštím roce projekt innogy – energie českého filmu. Energetická firma bude koprodukovat filmy Aristokratka ve varu (na snímku) scenáristy a režiséra Jiřího Vejdělka, Mord scenáristy a režiséra Adama Martince, Teorie tygra – zlatá svatba scenáristy a režiséra Radka Bajgara a Vlny herce a režiséra Jiřího Mádla.

Innogy je dlouhodobě nejvýznamnějším komerčním partnerem českého filmu. Dosud pomohla na plátna kin téměř stovce celovečerních hraných i dokumentárních snímků.

„Dlouhodobě fandíme českému filmu a pomáháme mu v každé době. Tentokrát jsme podpořili mladé a talentované tvůrce i snímky zavedených autorů. V příštím roce se na plátna kin díky naší podpoře dostanou dvě pokračování divácky velmi úspěšných filmů, zajímavé a neotřelé téma třetího filmu Jiřího Mádla a tragikomedie v duchu československé nové vlny vystavená na pozadí tradiční venkovské zabíjačky,” uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika.

Dodal: „Z letošních námi koprodukovaných filmů musím zmínit drama Matěje Chlupáčka Úsvit, jehož protagonistka Eliška Křenková na karlovarském festivalu obdržela za mimořádný herecký výkon innogy Modrou kostku. Kromě Karlových Varů byl snímek úspěšně uveden rovněž na dalších tuzemských i zahraničních přehlídkách.”

Partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, včetně projektu Kino bez bariér, bude v roce 2024 innogy poosmadvacáté. Firma také opět podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Granty poskytne studentům FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude nadále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při řízení společného projektu FILMOVÉ NADACE.

„O finanční podporu innogy zažádali pro příští rok producenti tří desítek připravovaných filmových projektů. Kromě umělecké kvality nás zajímá i divácký potenciál a důraz vždy klademe také na finanční zajištění a smlouvu o koprodukci s televizí,“ sdělil Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.