ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15988 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Imodium vydalo Polarity už i fyzicky

0 Redakce 3.5.2010

Minulý pátek se broumovská rocková čtveřice Imodium dočkala vydání svého nového alba Polarity také na CD. Na konci března měly písničky z desky premiéru na serveru T-Music, ze kterého si je fanoušci mohli stáhnout za částku, kterou uznali za vhodné kapele zaplatit. Podle zpěváka Thoma byl výsledek nad očekáváním, alespoň co se počtu stažení týče. „Počet stažení celých alb i jednotlivých písniček se přibližuje čtyřem tisícům, což mě mile překvapilo. Osobně jsem čekal, že se dostaneme někam na dva tisíce,“ řekl. Dodal současně, že platby za stažení byly spíše symbolické a v průměru zaplatili fanoušci za nové album 4 Kč. Pravda ale je, že peníze kapele poslalo jen kolem dvou stovek posluchačů.

Polarity měly vyjít již v polovině dubna, ale jejich emise se posunula na poslední den v měsíci. Fyzická podoba kolekce se skládá ze dvou CD. Na jednom je základní verze alba, tedy elektrická podoba deseti novinek tak, jak je kapela ne přelomu loňského a letošního roku nahrála svépomocí ve studiích v Praze a Broumově. Na bonusovém disku jsou akustické verze všech písniček. Přinášejí přepracované aranže, ve srovnání s originály leckdy až diametrálně odlišnou atmosféru a také přítomnost hostů Michala Hrůzy, Martina Zellera a Honzy Křížka, kteří každý v jedné skladbě zpívají.

Všechny texty na nové  desce napsal zpěvák a kytarista Thom a všechny jsou v češtině. „Jsem si jist, že Imodium už nikdy nesloží písničku v angličtině. Než jsme nahráli první desku, bylo nám doporučeno psát texty v češtině. Nebyla to podmínka, nemuseli jsme do toho jít. My se ale rozhodli češtinu používat, byla to naše volba. Na předešlé desce Stigmata jsou sice dvě písničky v angličtině. Ty ale ležely v šuplíku a já byl asi příliš líný na nich něco změnit. Zkusili jsme, co to udělá, a myslím, že to dopadlo docela dobře. Napsat novou písničku s anglickým textem není na programu dne. Nevidím k tomu jediný důvod. Jsme česká kapela, chceme komunikovat v češtině a, co si budeme povídat, mé schopnosti psát anglicky nejsou tak velké,“ říká Thom.

V době od alba Stigmata (2007) po Polarity došlo v sestavě Imodia ke dvěma změnám. Nejprve k původní trojici přibyl kytarista Daniel, loni v prosinci nahradil baskytaristu Radouše momentálně nejmladší člen kapely Ronoon. „Myslím si, že desku od desky jsme dospělejší. Když si člověk pustí naše tři studiové alba za sebou, není těžké to poznat. Novinka je kytarovější a propracovanější, což jde samozřejmě ruku v ruce s tím, jak členové kapely hudebně přemýšlejí,“ zakončuje Thom.

JŠp