ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7875 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Imodium s novým baskytaristou a ve studiu

0 Redakce 20.1.2010

Po téměř deseti letech úspěšné  spolupráce základního tria Thom, Radouš a Kárl došlo v sestavě broumovské skupiny Imodium ke změně. Na začátku letošního roku ji opustil baskytarista Radouš, který už nenalezl společnou uměleckou ani osobní řeč se zbytkem kapely.

Jeho místo zaujal Roman, bývalý  člen pražské formace Afterspoon. Přináší s sebou i zkušenosti z působení v  doprovodné kapele Jany Kratochvílové a skupině Jokers Face.

Zpěvák a kytarista Imodia Thom k tomu říká: „Odchod Radouše byl dlouhou dobu na spadnutí. V minulosti jsme už vzájemnou spolupráci chtěli ukončit my i on. Je nám líto, že nejsme schopni dále pokračovat jako dosud, ale nedá se nic dělat. Věříme, že naše i Radoušova další cesta bude úspěšná a smysluplná. Jsme teď v těžké situaci, ke které budeme potřebovat pomoc našich fanoušků. Radouš byl nepochybně oblíbený člen. O dobré volbě v podobě obsazení jeho postu Romanem jsme nicméně přesvědčeni. Pracujeme teď na tom, aby Radouše co nejlépe nahradil. Věříme, že si ho brzy oblíbí i naši fanoušci tak, jako jsme si ho hned po jeho příchodu oblíbili my.

V nové sestavě by se měla kapela vrátit na koncertní pódia v březnu. Čtyřčlenné Imodium nyní tvoří Thom (zpěv, kytara), Dan (kytara), Roman (baskytara) a Kárl (bicí).

Posílená změnou kapela momentálně natáčí své třetí studiové  album, čtvrté v diskografii celkem. První kroky učinila hned na prahu tohoto roku, kdy si pronajala na několik dnů broumovské Městské divadlo a zrealizovala tam základy nové desky. Momentálně pokračuje v nahrávání. Vydání novinky plánuje u Warner Music na přelomu března a dubna.

Na snímku Imodium s novým baskytaristou Romanem, který je druhý zleva.

JŠp