ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9284 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Imodium mají pro fanoušky dárek v podobě dokumentu

0 Redakce 7.12.2011

Skupina Imodium patří k těm, které své fanoušky rády obdarovávají. Na sklonku října absolvovala tradiční Bytové turné, při němž během tří dnů navštívila několik svých fanoušků v jejich domovech.

Nyní pro ně i všechny ostatní nachystala pozoruhodný vánoční dárek.  Jde o téměř hodinový filmový dokument nazvaný „9½“, který mapuje deset let existence této broumovské kapely.

Nabídne záznam všech devíti singlů odehraných v podobě studiové live session, zajímavosti z archivu, záběry dosud nepublikované a rozhovory jak se členy kapely, tak s lidmi, kteří byli u toho, když formace po své hudební cestě kráčela.

Zpěvák a kytarista Thom říká: „Musím uznat, že hrabat se v celém tom stohu fotek, videí a dalších dochovaných zajímavostí byla zábava.  
Doufám, že to pobaví i diváky a zároveň se o naší kapele dozvědí spoustu nových věcí.

Na dokumentu skupina spolupracovala s filmovou společností Popojedem, která se v minulosti podílela nejenom na posledním videoklipu Imodia, ale také na klipech Tata Bojs, Michala Hrůzy nebo Vladivojny LaChia. Režisérem byl Jan Chramosta.  Bubeník Imodia Kárl tvrdí: „Motto celého záznamu zní: Třeba už dalších deset let nebude, a tak jsme si nechali udělat menší památku na super muzikantské časy. Samozřejmě bychom si moc přáli, aby za dalších deset let vznikl třeba druhý díl.

Snímek „9½“ bude premiérově promítnut 16. prosince v Broumově a poté 21. prosince ve Studiu Saint Germain v pražském Rock Café.
 
Již v prosinci skupina přeruší koncertování a následující tři měsíce se bude plně věnovat přípravě materiálu pro čtvrté studiové album.

JŠp