ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15410 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ima Teva vydává osobní zpověď V kruhu

0 jsk 11.6.2021

Druhé album elektronické písničkářky Imy Tevy spojuje s debutem pouze vydavatelství Divnosti a hlas Petry Juráčkové. Deska nazvaná V kruhu funguje jako výpověď třicetileté ženy a slouží i jako velmi osobní tečka za jedním životním obdobím. Posluchače albem provází kromě atmosférické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

„Na albu V kruhu se tak trochu vracím ke svým hudebním kořenům. Rozvinula jsem zde několik nápadů, které vznikly úplně na začátku, když ještě Ima Teva fungovala jako můj sólový projekt. A s touto deskou jsem se k sólové tvorbě a vystupování vrátila,” odhaluje pozadí vzniku některých skladeb Petra Juráčková. „Zároveň jsem si ale vyzkoušela spoustu úplně nových věcí, na celém albu jsou například české texty.”

„Kruh není myšlený jako negativní symbol jakéhosi bezvládného motání. V životě se situace a motivy přirozeně opakují, to známe všichni. Vrací se nám příjemné věci a ty negativní nás nutí se pohnout a vrátit se po kružnici zpět k sobě. Kruh je také symbolem ženství, přírodních cyklů, určitého řádu. A to jsou všechno obrazy, které jsou pro mě velmi důležité,” vysvětluje ústřední motiv Petra Juráčková.

(foto: Barbora Linková)