ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5135 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ihopeiwill přináší naději v atmosféře obav z budoucnosti

0 jsk 16.4.2024

Navýsost aktuální existenciální otázky nastoluje nová inscenace Ihopeiwill, která bude mít v divadle Ponec v Praze premiéru 22. dubna. Ihopeiwill je společným dílem uskupení Threeiscompany a choreografa, performera Jara Viňarského.

V rámci inscenace zazní útržky z rozhovorů s lidmi z České republiky a ze Slovenska napříč generacemi a sociálními vrstvami, homosexuálové, bezdomovci, vysoce postavení manažeři… Pestrost prezentovaných názorů a vnímání světa jako takového dává inscenaci další rozměr. A stejně tak fyzická performance, zvukový design a vizuální instalace. Vše funguje nezávisle vedle sebe, ale zároveň v synergii a společně tak vytváří pozoruhodný celek.

Ihopeiwill přivede na jeviště divadla Ponec jedinou interpretku, Soňu Ferienčíkovou. Tanečnice, choreografka a zakladatelka produkční společnosti Bod.y spolupracovala s mnohými domácími i zahraničními umělci a vystupovala po celé Evropě, v Izraeli, Mexiku a Číně. Originální scénografii dominují bledě růžová lana z lykry, propletená v důmyslnou síť. Na vizuálním obsahu se podílela známá vizuální umělkyně Mária Júdová Tichá, která se zaměřuje na střet performativního a digitálního umění a jejíž díla byla s úspěchem prezentována po celém světě.