ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6485 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Igor Orozovič vyjede na podzimní turné

0 jsk 12.9.2023

Igor Orozovič pokračuje ve své hudební dráze s novou muzikantskou partou, s níž se vydá na podzimní koncertní šňůru i na speciální vánoční koncert v pražském Divadle pod Palmovkou.

Vedle nastudování role Claudia v Shakespearově Hamletovi v režii dua SKUTR na své domovské scéně pražského Národního divadla ho také čeká premiéra tanečního představení The Choice, které připravil monacký choreograf Asier Edeso Eguia. V České televizi se na podzim objeví v thrilleru Cesta do tmy režiséra Jiřího Svobody. Vernisáž linorytů a koláží Igora Orozoviče otevře 21. září již 52. ročník festivalu FEMAD v Poděbradech.

Již více než rok se Orozovič pohybuje na sólové hudební dráze. Je vybaven autorským repertoárem, kdy jeho písně vyvolávají emoce a sdělují příběhy, a jak se ukázalo, dokáží už napoprvé oslovit a zaujmout publikum. Má za sebou již řadu vyprodaných koncertů.

Orozovičův duet s Anetou Langerovou Je to dávno bodoval na Spotify v playlistech jako jsou Popové hity nebo New Music Friday, objevil se i na sedmém místě žebříčku Apple Music – Nová hudba a dvanáct týdnů se držel v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka Česká dvanáctka.

Ve své autorské tvorbě pokračuje Orozovič v hledání osobitého hudebního žánru společně se svou muzikantskou company. Důkazem neustálého kreativního progresu je nově sestavená kapela, která ho doprovodí v nové sezoně. Tvoří ji kytaristé A. m. Almela a Michal Rákosník, klávesista Franko Dudinka a za bicí usedne David Landštof.

„V téhle partě budu společně s muzikanty, kteří jsou už ošleháni zkušenostmi z takových spoluprací, jako je hraní například s Davidem Kollerem, Miro Žbirkou, Mandrage, Michalem Hrůzou nebo třeba s Vaškem Koubkem. Pojetí písniček bude komornější co do počtu nástrojů, ale o to kontaktnější, syrovější a energičtější,“ slibuje Orozovič.

Igor Orozovič & Co vystoupí během podzimu s koncerty nazvanými Když chlap svléká tmu v Teplicích, Trutnově, České Kamenici. Objeví se také 17. listopadu v rámci Koncertu pro budoucnost na Václavském náměstí a opět chystá i speciální vánoční koncert v Divadle pod Palmovkou.

Igor Orozovič – Když chlap svléká tmu tour
13. 9. Teplice, Krušnohorské divadlo
20. 9. Praha, Jazz Dock
7. 11. Truntov, Uffo
11. 11. Česká Kamenice, Dům kultury
17. 11. Praha, Václavské nám. (v rámci Koncertu pro budoucnost)
16. 12. Praha, Divadlo pod Palmovkou