ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5910 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Igor Orozovič točí s Anetou Langerovou

0 jsk 1.2.2023

Autor osobitých písní a majitel charismatického hlasu Igor Orozovič pokračuje ve své loni rozjeté sólové hudební dráze.

Letošní koncertní sezonu odstartuje se svojí sedmičlennou kapelou již 4. února 2023 v pražské Malostranské besedě a následovat budou vystoupení v českých a moravských městech, kdy se také po roce vrací se svým šansonově laděným repertoárem s post noirovou atmosférou do Ostravy a Brna. Naplánované jsou již i koncerty s pojmenováním Když chlap svléká tmu v Šumperku, Liberci, Plzni či Tišnově.

Igor Orozovič také vystoupí se svým recitálem v rámci doprovodného programu 65. ročníku Smetanovy Litomyšle a v divadelní části festivalu Colours of Ostrava. Tam bude letos uvedeno poslední dílo Davida Bowieho muzikál Lazarus (v produkci Městských divadel pražských), v němž Orozovič ztvárňuje titulní postavu. Na letošních Colours of Ostrava vystoupí také s Cabaretem Calembour.

Orozovič je momentálně v nahrávacím studiu Soundevice, kde vzniká v produkci Igora Ochepovskeho duet s Anetou Langerovou, který by měl spolu s klipem vyjít u Supraphonu začátkem května. „Je to dávno, co jsme se s Anetou seznámili, a Je to dávno se jmenuje píseň, kterou jsme spolu teď nazpívali. Vždycky jsem věděl, že zase budeme spolupracovat, a jsem rád, že je to právě teď. Těší mě, že mezi českými zpěvačkami je někdo takový jako Aneta. Podle mě totiž nestačí jen to, aby zpěvačka bravurně zpívala, ale musí být osobností, bytostí, ze které sálá názor, charisma, poezie, a takových je u nás jako šafránu. Aneta tentokrát odhalí tak jemnou pěveckou polohu, že to posluchače možná až překvapí. Ve studiu se při nahrávání na chvíli zastavil čas. Vznikla nesmírně křehká záležitost korunovaná expresivním hudebním gejzírem v závěru songu,“ dodává Orozovič.

S Ochepovskym nedávno Orozovič již spolupracoval; společně s Davidem Kollerem, Michalem Pavlíčkem, Lenkou Dusilovou, Načevou a plejádou českých, ukrajinských a ruských muzikantů stojí za protiválečnou písní Nevzdám se, již hudební magazín Headliner letos v lednu vyhlásil nejlepší domácí písní roku 2022.

(foto: Martin Kubica)