ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22476 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Iggy Pop & The Stooges: Důchodci se s tím ne***ou!

0 Redakce 17.9.2008

V Praze se koncem týdne ukáže sám punkový guru, Iggy Pop. Největší ikona syrové rockové hudby však tentokrát přiveze i svou resuscitovanou kapelu The Stooges, se kterou v sedmdesátých letech položila základní kámen punkové hudby. Legendární gang tak bude v Česku k vidění v jedinečné sestavě, kdo ví, zda ne vůbec naposled.

Už od vydání Iggyho výborného posledního sólového alba Skull Ring (2003), na němž členové The Stooges vystoupili jako hosté, se pravidelně objevovaly zvěsti o možném návratu zakladatelů punku. Iggy se v loňském roce skutečně dal se svými kumpány dohromady a společně navíc natočili zbrusu novou desku The Weirdness. Navzdory nejednoznačným reakcím, které novinku konfrontovali s původní tvorbou kapely, ale The Stooges dokonale obstáli naživo. Nasazení a prudkost, jež postarší pánové na pódiu předvádějí, si dle očitých svědků nezadá s vrcholnou érou kapely. To vše napovídá, že během pauzy rockeři nabrali dostatek sil, aby převálcovali i o několik generací mladší publikum.

Neuvěřitelná zběsilost, která Iggymu a spol. vydržela čtyřicet let, bude s velkou pravděpodobností opět k vidění už tuto sobotu 20. září v Tesla Aréně (donedávna Aréna HC Sparta). Před samotnou legendou se představí dva hosté, kteří patří na domácí scéně rovněž k nejzběsilejším. Budou jimi Vypsaná Fixa a Visací zámek.

JAKUB ANDĚL