ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16485 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ian Watkins dlouho tvrdil, že je nevinný

0 jsk 15.7.2014

Bývalý zpěvák velšské skupiny Lostprophets Ian Watkins, jenž byl loni v prosinci odsouzen na 29 let odnětí svobody za sexuální zneužívání dětí, do poslední chvíle tvrdil, že je nevinný. V rozhovoru pro deník The Guardian to uvedli zbylí členové kapely, kteří již vytvořili novou formaci No Devotion.

„Naposledy jsme se s ním setkali v prosinci 2012. Říkal, jak se těší na nové album. Myslel si, že budeme znovu tak úspěšní, jako jsme byli před pěti lety. V ten den vypadal dobře. Mnozí lidé pochopitelně chtějí vědět, jestli jsme věděli o tom, co dělal. Řeknu to jasně: nevěděli. Jsme zničeni, naštvaní a znechuceni z toho, co o něm vyšlo na povrch. Myslíme na jeho rodinu, fanoušky a přátele, které zradil, a především na oběti jeho zločinů,“ uvedl kytarista Lee Gaze s tím, že po odhalení Watkinsových zločinů nedokáže poslouchat alba Lostprophets. „Jsou poskvrněná, protože Ian byl hlasem kapely a byly to jeho texty,“ dodal.

„Den před tím, než se dostaly do médií informace o jeho obvinění, jsme se dozvěděli, že ho zatkli. V tom momentě jsme věděli, že kapela skončila. Na druhý den ráno jsme začali číst o tom, co se pokusil spáchat. A nedokázali jsme uvěřit, že by byl schopen takových věcí. Až do poslední sekundy tvrdil, že je nevinný. Zničil život své rodině tím, že jí dával naději vždy, když řekl, že je nevinný. Jeho máma tomu věřila,“ prohlásil baskytarista Stuart Richardson.

Watkinse zatkli a obvinili v prosinci 2012, přičemž původně svou vinu odmítal. K třinácti případům sexuálního zneužití dětí a také k pokusu o znásilnění miminka se přiznal loni v listopadu, ke znásilnění dítěte se nepřiznal. V jeho počítači detektivové našli pornografii s dětmi a zvířaty. Spolu s ním odsoudili na 14 a 17 let i dvě ženy, které mu dovolily spáchat trestný čin na svých dětech.

Hudebník může požádat o podmínečné propuštění až poté, co si odpyká minimálně dvě třetiny trestu. Po propuštění na svobodu bude ještě šest let v podmínce.