ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4942 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hybatelé rezonance budou patřit jazzovému pianu Víta Křišťana

0 jsk 27.3.2024

Jazzový pianista a skladatel Vít Křišťan odehraje 8. dubna v Anežském klášteře v Praze mimořádný sólový koncert v rámci cyklu klavírních recitálů Hybatelé rezonance. Posluchači se mohou těšit na autorsky pojatý program, který naváže na Suitu Mandala premiérovanou s orchestrem SOCŘ v loňském roce, odkáže na inspiraci polskou jazzovou líhní a pozve do světa improvizace.

„Jedna z věcí, kterých si v hudbě nejvíce cením, a kterou neustále vyhledávám, je síla přítomného okamžiku a s ní související otevřenost a svoboda. Můj program bude tedy zásadně ovlivněn právě těmito aspekty. Pravděpodobně zazní i nějaký ten jazzový standard, lidová píseň, dojde i na skladby autorské a kdo ví, třeba se do programu zatoulá i nějaké to téma z hudby klasické,“ dodává ke svému sólovému večeru Vít Křišťan, který vedle autorských projektů účinkuje v mnoha kapelách dalších hudebníků, například Roberta Balzara, Dana Bárty, Jaromíra Honzáka, Marty Kloučkové či kvintetu Inner Spaces.

Hybatelé rezonance již šestým rokem uvádějí sólové koncerty výrazných osobností, které na mistrovském koncertním křídle C. Bechstein D 282 představují osobní program sestavený exkluzivně pro tuto příležitost.