ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 3925 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hvězdy oslavují Nicka Drakea

0 Redakce 22.1.2009

Eddie Vedder (Pearl Jam), Dave Grohl, Norah Jones a Jack Johnson jsou mezi umělci, kteří se zúčastnili nahrávání tributového alba zasvěceného britskému hudebníkovi Nickovi Drakeovi.

Nick odešel ze světa v roce 1974 ve věku 26 let. Krátce po natočení svého třetího alba se Drake předávkoval antidepresivy. Za dob svého života se těšil popularitě spíše omezeného kruhu posluchačů. Odmítal poskytovat rozhovory a bránil se živým vystupováním. Často trpěl hlubokými depresemi. Až časem se jeho vliv na generace mladších umělců stával stále významnějším. Drakovo jméno si získalo obrovskou popularitu i mezi širší veřejností hlavně díky automobilové spolešnosti Volkswagen, která v roce 2000 nazvučila svůj reklamní spot jeho písní Pink Moon.

Projekt uctívající památku Drakea byl iniciován Davidem Schulhofem, spoluzakladatelem americké společnosti EverGreen Copyrights, informuje časopis Billboard, a vyjde v nákladu labelu Jacka Johnsona Brushfire. Samotný proces nahrávání tributu byl zfilmován s myšlenkou, aby se materiál použil na bonusovém DVD. Na DVD bude také poprvé možné vidět video k písni Black Eyed Dog, natočené nyní již zesnulým hercem Heathem Ledgerem, mimořádným ctitelem hudby a osobnosti Drakea, který v minulosti vyjádřil touhu natočit dokumentární snímek o muzikantovi. Klip vznikl koncem roku 2007 jako součást multimediální instalace, která až doposud nedostala šanci spatřit světlo světa.