ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hvězdy klasické hudby míří na Janáčkův festival

0 jsk 19.5.2021

Na téměř padesátku špičkových umělců z celého světa se mohou těšit návštěvníci letošního Janáčkova festivalu. Hned na zahajovacím koncertu 27. května na Slezskoostravském hradě se na jednom podiu potká americký dirigent Dennis Russell Davies, brněnští filharmonici a – podle časopisu Forbes – nejlepší mexický umělec, violista Adolfo Alejo.

Jedním z festivalových vrcholů bude koncert vedený estonskou dirigentkou Kristiinou Poskou (na snímku), která jako třetí žena festivalové historie stane na dirigentském stupínku. Zároveň s ní vystoupí mladá nadaná francouzská klavíristka Lise de la Salle. Diváci se mohou těšit také na arménského violoncellistu Surena Bagratuniho, švédského trumpetistu a dirigenta Håkana Hardenbergera, maďarského houslistu Kristófa Báratiho nebo francouzského varhaníka Thierryho Escaiche. Koncerty českých a zahraničních interpretů budou provedeny v termínu od 27. května do 1. července v Ostravě, Opavě, Frýdku-Místku, Ludgeřovicích, Kravařích a na Hukvaldech, v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními.

„Jsme nesmírně vděční, že i v této komplikované době nám umělci vychází vstříc a jsou ochotni přijet a absolvovat veškeré procedury spojené s cestováním, včetně karantény. Zároveň jsme nachystáni i na variantu, že by někdo přijet nemohl, vhodnou tuzemskou alternací. Naším cílem je i v této turbulentní době letošní ročník realizovat a zprostředkovat divákům kvalitní kulturní zážitky,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHFLJ.