ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10867 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hvězdou Benátské! byl Jaromír Nohavica

0 jsk 31.7.2023

Devětadvacátý ročník českého festivalu Benátská! přitáhl 35 tisíc lidí. Udržel si tak prakticky stejnou návštěvnost jako loňský ročník. Hlavními hvězdami tentokrát byli Richard Müller, No Name, Mirai, Rybičky 48 nebo Jaromír Nohavica. Celkem se během tří dnů na třech scénách představilo více než padesát interpretů a kapel.

„Program se nám letos podařilo sestavit tak, že každý ze tří dnů byl úplně jiný, což jen dokazuje, jak široký záběr máme. Tradiční čtvrteční dárek pro nedočkavé jsme symbolicky pojali jako slovenský večer kdy sedmi tisícům fanouškům zahráli například Richard Müller nebo No Name. Pátek byl nadupaný například díky Mirai a Rybičkám 48, vrcholem sobotního programu bylo vystoupení Jarka Nohavici, kdy z úžasné atmosféry musel mít snad každý husí kůži,“ shrnul spolumajitel festivalu Petr Pečený.

„Za letošní návštěvu jsme hrozně rádi. Většina festivalů se potýká s tím, že fanoušků chodí méně. My jsme vděční za to, že nám lidi udrželi přízeň, a že i přes místy velmi náročné počasí byla návštěva prakticky stejná jako vloni,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez. „Děkujeme všem divákům, uplynulé tři dny byly ohromnou motivací pro další, jubilejní třicáté vydání Benátské!,“ doplňuje ho Pečený.

Organizátoři festivalu byli nuceni na poslední chvíli odvolat koncert britského zpěváka Chrise Normana, který se omluvil kvůli nemoci.