ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28216 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hvězdné války měly premiéru v Americe

0 jsk 16.12.2015

V Los Angeles uvedli v pondělí večer ve světové premiéře film Star Wars: Síla se probouzí. Dlouho očekávanou událost si nenechali ujít představitelé původní trilogie Carrie Fisher, Harrison Ford a Mark Hamill, kteří si zahráli i v novém pokračování, a rovněž nové tváře Daisy Ridley, Gwendoline Christie, Oscar Isaac či John Boyega. Na červeném koberci, který pořadatelé kvůli bezpečnostním opatřením zakryli stanem, se ukázaly i známé postavy C-3PO, R2-D2, Stormtroopeři. Dorazili také režisér J. J. Abrams a autor Hvězdných válek George Lucas.

Příběh sedmé epizody filmové série však zůstává nadále tajemstvím. Podle dosavadních zpráv se má odehrávat 30 let po událostech z filmu Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho (1983). Novináři, kteří se zúčastnili uvedení filmu, po promítání nešetřili chválou. „Uklidněte se. Síla se probouzí je stoprocentní Star Wars,“ napsal na Twitter filmový reportér portálu Buzzfeed Adam B. Vary. „Příběh, postavy, výprava, humor. Fanoušci Hvězdných válek, toto je film, který jste hledali,“ vyjádřila se zase Rebecca Keegan z deníku Los Angeles Times. Film se líbil i herci Robovi Joachimu Löwovi, který po jeho zhlédnutí přiznal, že plakal jako dítě a radoval se jako teenager.

Premiéru si nenechaly ujít ani desítky fanoušků. Již několik dní před akcí se několik z nich, často v tematických kostýmech, rozhodlo kempovat před TCL Chinese Theatre. Nakonec více než 150 z nich dostalo možnost vidět dlouho očekávaný snímek zdarma v jednom ze tří kin, kde jej promítali.

Snímek Star Wars: Síla se probouzí se do českých kin dostane ve čtvrtek 17. prosince.